Oddílová procházka

Sraz: Autobusové nádraží Mercury - pod informační tabulí 06. 04. 2024 9:35

Návrat: Tamtéž 06. 04. 2024 17:15

Kam se pojede: Týn nad Vltavou

Zodpovídá: Strejda - Jan Pekárek (jendapek@gmail.com, +420 773 284 682)

S sebou

jídlo na celý den, vhodné oblečení podle počasí, vhodnou obuv (ujdeme spolu cca 13 km), šátky (na hraní her), 60 Kč

Z programu

Společně se s celým oddílem projdeme k soutoku Vltavy a Lužnice, uděláme ohýnek, poznáme se a zahrajeme si nějaké hříčky.

Poznámky

Budeme dělat kolem poledne oheň, tak doporučuji vzít buřty (kečup a hořčici zařídíme pro všechny).

Prosím o potvrzení účasti stisknutím tlačítka dole! Díky.

Chyba v kontaktu na garanta výpravy - vlčata

Dobrý den,
vloudila se nám chybička v kontaktu na garanta výpravy Osiku:
e-mail: vaclav.barta08@gmail.com

S případnými dotazy ohledně výpravy se můžete obracet buď na mě, nebo na Osiku.
Omlouvám se za případné komplikace.
S pozdravem a přáním hezkého týdne,

Tomáš Ambrož - Kukuč

Kdo jsme

Zacházíme s tím, co se v životě společnosti stává čím dál více vzácnou komoditou. Zprostředkováváme reálný prožitek, opravdovost v prožívání ideálů, kontakt s krásou přírody i možnost navázat opravdové vztahy, které vydrží celý život. Společnost se překotně vyvíjí, ale tyto potřeby zůstávají jako stálé konstanty v životě jedince jakéhokoliv věku.

• Jsme chlapecký skautský oddíl s bohatou tradicí, dobrým mladým kolektivem a zajímavým programem
  • jsme členy spolku Junák - český skaut, spadáme pod českobudějovické středisko Walden
  • zároveň jsme registrovaní jako jeden z koužků Domu dětí a mládeže České Budějovice
  • pracujeme ve třech věkových kategoriích: vlčata (6-11 let), skauti (11-15 let), roveři (nad 15 let),
  • máme zhruba 60 dětských členů
  • fungujeme díky dobrovolnické práci více než 20 aktivních vedoucích a širšího podpůrného týmu
  • každý týden se scházíme na schůzkách, 1-2× měsíčně na oddílových výpravách
  • každý rok o letních prázdninách posřádáme tábor v podsadách
  • náš oddíl je s rozšířenou duchovní výchovou, ale chodí k nám každý, kdo projeví zájem a je ochoten si najít čas pro oddílovou činnost.

Co je to skauting

Historie oddílu

První tábor 1990

Náš příběh začal 1. 2. 1990, kdy se na pozvání Sardinky (Martina Ehrlicha), Swámího(Tomáše Aubrechta) a Berana (Tomáše Fabera) sešlo v tehdejší provizorní kanceláři OF 14 kluků. Byla to pohnutá doba a slovo skauting znělo ohromně moderně. Oddíl se rychle rozrůstal. Založili jsme tři družiny: Medvědy, Racky a Rysy. Získali jsme klubovnu v klášteře (Piaristiké nám.), v místnosti, kde je dnes čítárna K. Skalického. První tábor, na Líčově u Kaplice, pro nás, kteří jsme za půl roku zhltli všechny dostupné Foglarovky, vlastně ani nebyl ničím novým. A přesto až tam jsme pochopili, o čem ten skauting vlastně bude.

Čas pomalu plynul a naším oddílem procházela spousta skvělých lidí. Krásu české země jsme společně během táborů objevovali i na jiných místech než na Líčově. Naším domovem byly i tábořiště na Pohoří v Novohradských horách nebo Rožmitál a Křišťanov v Šumavském podhůří.

Tábor Návratu Tří Armád V roce 1995 vznikla družina Bobrů, která nahradila Racky a na podzim roku 1999 v našem oddíle zakládáme první dvě družiny vlčat. Další větší změnou bylo přestěhování naší klubovny z kláštera na Piaristickém náměstí do Lannovy loděnice v roce 2008.

V současné době má náš oddíl 4 vlčácké a 3 skautské družiny, které dál přecházejí v partu skvělých vedoucích. Stránky oddílové historie tak díky nim všem můžou dál přibývat. Nechcete nám je pomoct psát?

Oddílová základna

Od roku 2010 je naší oddílovou základnou tábořiště Líčov. Nachází v překrásné přírodě cca. 10 km od města Kaplice. Dostali jsme tuto základnu od střediska jako oddíl, který je schopný se o ní starat a mít z ní užitek. Jako s každou nemovitostí je i s Líčovem spousta práce. Díky obětavé práci správců Šagiho, Loudy, Šroubka a celých zástupů brigádníků se však rozvíjí. Líčov je prvotřídní základna na ještě lepším místě. Využijte kvalitního zázemí a přijeďte na Líčov na víkend nebo na tábor. Volné termíny najdete na stránkách základny

Oddílová základna

Mandarín

Chci taky do skautu!

Jsem rodič

S kluky v našem oddíle pracujeme ve dvou věkových kategoriích, abychom mohli program lépe upravovat jim přímo na míru. Mladší skupinou jsou vlčata (5-10 let) a starší jsou skauti (11-15 let).

V našem oddíle se snažíme se, aby z nás a našich členů byli:

• lidé charakterní a zodpovědní, kteří věří, že život je příležitost ke službě
  • lidé otevření budoucnosti a schopní na sobě stále pracovat
  • lidé rozhodní, nenechající se vláčet okolnostmi, ale aktivně utvářející svůj život
  • lidé praktičtí a tvořiví, kteří umějí najít řešení a dotáhnout je do konce
  • lidé samostatní, schopní postarat se o sebe a zároveň otevření spolupráci s druhými
  • lidé plně zapojení do života v různých společenstvích
  • lidé snažící se o dlouhodobé rozvíjení vztahů, vytváření pevných vazeb
  • lidé, kterým nechybí sebedůvěra a radost
  • lidé, kteří uznávají duchovní hodnoty přesahující materiální svět a dávající životu směr

Pro chlapy a chlapce

Jestli chceš zažít spoustu zábavy, dobrodružství a blbnutí každý týden s partou kamarádů, jsi tady na správném místě!

Co tě u nás čeká?

• Fotbal - Frisbee - Bang - Counterstrike - Filmové noci…
  • Každý týden se můžeš scházet s cca 8 stejně starými kluky
  • Naučíš se drtit skály ocelovými pěstmi i přišít si knoflík na kalhoty
  • Společně si můžete vymyslet co nového na schůzce dělat
  • Čím delší akce, tím větší pecka!