20. skautský oddíl Ginkgo Č. Budějovice

Duchovní listy

Duchovní listy dříve psával Křik. V roce 2012 na jeho tradici navázal Dukát a vydávání obnovil

Starší duchovní listy ke stažení v balíku. Ročníky 2000-2008.

Časopisy Skaut a Světýlko

Celostátní časopisy Skaut a Světýlko dostává každý člen oddílu v rámci členství v Junáku. Vlčata dostávají Světýlko a skauti časopis Skaut. Všechny časopisy vychází s dvouměsíční periodicitou a jsou všem členům Junáka rozesílány poštou.
Cena časopisů je 40Kč za rok a je automaticky započítána v každoročním poplatku za registraci do Junáka. Odběr není povinný a lze jej zrušit při každoroční platbě registračního poplatku.

Stáhnout
Prolistovat
Více info

Stáhnout
Prolistovat
Více info
Časopis nemá sloužit jako kus papíru, který si vezmeme do vlaku na ukrácení dlouhé chvíle, ale jako další způsob, jak budovat vzájemnou pospolitost, jak se společně dozvídat o nových a podnětných tématech, jak skautům a skautkám představovat skauting. Více a více dětí bere oddíl jako jeden z mnoha kroužků, s kterým jsou spojeny jen ve chvíli společného programu. A právě časopisy přinášejí možnost, jak spojit skauting s jejich životem i mimo oddíl.